Čím vybavit praktickou domácí dílnu?


Ať už jste řemeslník, nebo kutil, k tomu abyste mohli vykonávat ruční práce, potřebujete dobré zázemí. To můžete vytvořit v nevyužité místnosti, garáži, sklepě, nebo i kurníku, či stáje. Zkrátka dílna se dá vytvořit všude, stačí jí správně vybavit a vzhůru do práce.
postavička mechanika

Nikdo nechce při práci mrznout
Dílna by měla zajistit určitá stavební a technická pravidla . V létě si pro příjemné pro středí můžete zajistit větrák, nebo klimatizaci, pokud ale budete ve svém kutlochu pracovat i v zimě, neměli byste zapomínat na dostatečnou izolaci a případně i vytápění. Pokud tedy zvolíte dílnu mimo vaše tepelné rozvody, můžete si teplo zajistit třeba obyčejnými kamny na dřevo, či uhlí. Tělo musí být při manuální práci dostatečně prokrvené, aby správně pracovali jak ruce, tak i nohy.
zničená dílna
Zajistěte dostatek světla
Světlo je nesmírně důležité. Není potřeba budovat velká okna a spoléhat se pouze na to denní. Dobrá zářivka vám poslouží mnohém lépe a díky ní, zvládnete i ty nejtitěrnější práce. Nejlepší volbou je zřídit světlo stropní, ale i u pracovního ponku, nebo elektrické pily. Jde tedy i o vaši bezpečnost práce.
dílna kováře
Vybavení
Mezi základní vybavení, bez kterého se neobejdete je pracovní plocha. Možno využít různé pracovní stoly, ponky, nebo hoblice. To vše si můžete buď sami vyrobit, nebo odkoupit od jiných kutilů, či pořídit úplně nové. Určitě budete potřebovat na drobné práce kvalitní upínák, což je většinou vyřešeno variantou různých druhů svěráků. Většinou se v dílně pracuje na projektech vyráběné ze dřeva. Což si vyžaduje ruční pilky, hoblíky, smirkové papíry, dlátka, ale i vrtačku, šroubováky a ke spojování materiálu pak šroubky, nebo hřebíky. Také nezapomeňte na jedny z nejdůležitějších a nejvíce využívaných nástrojů, kladívek. To se zkrátka hodí téměř ke všemu. Pokud pracujete s kovem, neměla by ve vaší výbavě chybět pilka na železo, nebo pilník a kvalitní vrtáky.